animating.ir

متخصص انیمیت شوید و در پروژه های انیمیت همکاری کنید.

برای شما برنامه های زیادی داریم.

ایده گیت هاب انیمیشن برای تحول قسمت های فنی انیمیشن

ایده گیت هاب انیمیشن

 

طبق صحبت های دوست مون آقای حکیمی مبنی بر اینکه واقعا رسانه فعالی جهت نقد انیمیشن و … نداریم، این ایده را برای تحول قسمت های فنی انیمیشن ایران دارم.

 

ایده گیت هاب انیمیشن

گیت هاب در حقیقت یک سایتی هست که برنامه نویسان وقتی قطعه کدی برای پروژه ای مینویسند، اون رو در سایت گیت هاب قرار میدن تا بقیه هم بتونن از اون قطعه کد برای پروژه ها شون استفاده کنن. همچنین یه فایده دیگه هم داره. بعضی برنامه نویسان دیگه هم میان و نگاه میکنن به اون قطعه کد و اون رو اصلاح و ویرایش میکنن یا ارتقاء میدن. پس یه منبع open source محسوب میشه.

حالا این به چه درد قسمت های فنی انیمیشن می خوره؟

برای ارتقاء قسمت های فنی انیمیشن و تحول به اصطلاح تکنیک های مورد استفاده در انیمیشن میتونیم گیت هاب انیمینش اره بندازیم. به این صورت که مثلا من یه پروژه ریگ کاراکتر توی تون بوم انجام دادم. من هر چقدر هم که حرفه ای باشم، با این نیت که این پروژه قرار بره توی گیت هاب انیمیشن و چند نفر بیان و یکسری روی این ریگ ایده بدن، نظر بدن، پروژه این کاراکتر رو توی گیت هاب انیمیشن قرار میدم. این چند فایده داره… فلانی که هنوز قدم اول انیمیشن رو داره میره، میاد و از این ریگ کاراکتر استفاده میکنه برای پروژه های خودش. دیگه لازم نیست همه از صفر انیمیشن شروع کنیم. تجربیاتمون رو در اختیار افراد دیگه هم قرار میدیم. فایده دومش اینه که وقتی من این ریگ کاراکتر رو قرار دادم، یکی دیگه هم میاد مثلا این رو ویرایش و ارتقاء میده و مثلا دو تا Springy Node بهش اضاف میکنه و … این هم ارتقاء داده و عالی شده. فایده سومش که از دوتای قبلی بهتره، اینه که سطح کلی انیمیشن کشور ارتقاء داده میشه و کسی که یکبار تجربه فلان چیز رو رفته در اختیار بقیه قرار میده… حالا ادامه راه رو بقیه میرن… اینطوری تحول پیدا میکنه… همه مثل یک شبکه

برای بحث راه افتادن خیلی خوب این طرح جواب میده. الآن آموزش های انیمیشن توی اینترنت زیادن منتهی وقتی یکی وارد کار میشه که انیمیشن خودش رو بسازه، وسط پروژه یه جاهایی گیر میافته. چون اون آموزشه، کامل همه جزئیات رو شاید توضیح نداده. اما اگه سورس اون کار باشه، بعنوان مثال اون کاراکتر یا انیمیت، شخص دوم میتونه سریع این راه رو با صرف مدت زمان کمتری بره.

 

این پلتفرم میتونه انیمیشن رو از نظر فنی در یک سطح گسترده ارتقاء بده.

 

نویسنده: ایمان قربانی

 

نظـــرات

سوال یا نظر خود را راجع به این پست بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


animating.ir

هنر استفاده از تون بوم هارمونی300.000 تومان

animating.ir animating.ir پرداخت و دانلود آنی این محصول
animating.ir

مدرس دوره

ایمان قربانی

animating.ir animating.ir ارتباط با مدرس